Juka - Yucca filamentosa

Yucca filamentosa

Palmová lilie, plně mrazuvzdorná.

Vyznačuje se mečovitými tužšími listy. Vyrůstají v přízemní růžici. Jsou asi 40–70 cm dlouhé a zbarvené zeleně s modrým. Má bílé květy, které se podobají svým vzhledem zvonku. Vykvétají ve velkém množství až na 1m vysoké latě. Kvete červen/červenec. Velice rychle se rozrůstá.


 • 33,04 Kč bez DPH
 • (4 ks) Skladem
38 Kč
Kategorie: Trvalky
 

Jak pěstovat juky

  • Vhodné je rostliny pěstovat ve speciálním rašelinovém substrátu určeném speciálně pro palmy.

  • Od února do listopadu aplikujeme alespoň 2 x měsíčně plné hnojivo, nejlépe ve vodě rozpustné. Použít můžeme i hnojivo pro palmy.

  • Virová skvrnitost se projevuje žlutě skvrnitými listy. Takto napadené listy odstraňujeme a ošetříme rostlinu proti mšicím, které toto virové onemocnění přenášejí.

   Nepravidelně rozmístněné skvrny, které se začnou spojovat signalizují skvrnitost listů. Napadené listy odstraňujeme, hlídáme vzdušnou vlhkost.

   Plíseň šedá se projevuje zeleným plísňovým povlakem na listech. Napadené listy odstraníme a rostliny ošetříme fungicidem.

   Vlnatky a štítenky poznáme tak, že pletivo listů je prosvětlené, pod lupou jsou viditelné bělavé válcovité vlnatky, u silně napadených listů také hnědnou okraje. Silně napadené části odstraníme, rostlinu čas od času rosíme nebo sprchujeme. Lze ji ošetřit přípravky na bázi minerálního oleje.

   Pokud na rostlině objevíme puklice, tak silně napadené listy odstraníme. Listy opatrně ošetříme vatovým tamponem namočeným v jedlém oleji a opakovaně ošetříme postřikem na bázi minerálních olejů.

   Pokud se části listů se nerovnoměrně zbarvují do bílo-žluta, především na rubu listů, byla rostlina napadena třásněnkami. Prevencí proti jejich výskytu je rosení a snížení pokojové teploty. K odchytu slouží lepové desky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: