SAZEČKA CIBULE - SNOWBALL bílá

Odrůda bílé lahůdkové cibule, s všestranným využitím.

Předobjednávka. Skladem leden/únor 2024. Objednávky posíláme kompletní.


  • 30,43 Kč 51,30 Kč 91,30 Kč 825,62 Kč od 30,43 Kč bez DPH
  • Zvolte variantu (10 ks) Na objednávku (7 ks) Na objednávku (4 ks) Na objednávku (1 ks) Na objednávku
35 Kč 59 Kč 105 Kč 999 Kč od 35 Kč
  • Hmotnost
Kategorie: Sazečka cibule
 

Sazečku vysazujeme na záhon brzy z jara( březen – duben) do sponu 20 x 8 – 10 cm. Cibulky vysazujeme tak, aby konec krčku mírně vyčníval nad povrch záhonu. Cibule vypěstované ze sazečky mají oproti přímo setým cibulím horší skladovatelnost, ale podstatně ranější sklizeň.

Třídění: 8/14 mm

Doba sklizně je většinou koncem července. Jakmile začne nať částečně žloutnout a zasychat a rostliny se pokládají vyplatí se rostliny vytáhnout a nechat ležet na záhonech 1-2týdny na dosušení. V době deštivého počasí je vhodnější cibuli nasvazkovat a zavěsit na vzdušné místo aby se zatáhla a uschla. Před uskladněním cibuli očistíme od vrchních slupek, zbavíme zaschlých kořínků a umístíme v tenkých vrstvách na lísky.

Doporučení:  Záhon zasázené cibule překryjeme na volno bílou netkanou textilií. Ta nám chrání mladé rostlinky před mouchou květilky cibulové, která klade vajíčka ke krčku rostlin. Vylíhlé larvy vyžírají vnitřní pletiva rostliny – rostlinky se kroutí.  Nálet mouchy květilky cibulové se většinou shoduje s dobou, kdy kvetou třešně a začínají kvést smetánky lékařské – lidově pampelišky. Po odkvětu těchto rostlin můžeme netkanou textilií sundat ze záhonu.

 

Nároky na pěstování

Vyžaduje především slunnou polohu a záhřevné půdy, z nichž pak mívá jemnou a nasládlou chuť. V těžkých, jílovitých, kyselých a studených půdách krkatí, hůře vyzrává a podléhá chorobám. Nedaří se ji příliš ani ve vyšších polohách s vlhčím klimatem, kde také špatně a pomaleji vyzrává. Ze živin cibule vyžaduje především fosfor a draslík. Dusíkatá hnojiva by se měla používat opatrně, protože nadbytek dusíku v půdě zpomaluje zrání a cibule je při uskladnění méně trvanlivá. Je také velmi citlivá na chlór, proto je vhodné používat výhradně síran draselný, který obsahuje draslík v síranové formě, na rozdíl od draselné soli, která obsahuje draslík ve formě chloridové. Před setím nebo před výsadbou proto aplikujeme dávku 25g síranu draselného na 1m2.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: