Sadbový česnek - Bjetin

  • 1 z 2

Ozimý širokolistý paličák. Velmi výnosná, dobře skladovatelná odrůda. Nevadí osobám s nemocným žlučníkem. Baleno v síťce.

 Dodání: cca září 2020


  • 68,70 Kč 134,78 Kč 239,13 Kč od 68,70 Kč bez DPH
  • Zvolte variantu (12 ks) Na objednávku (27 ks) Na objednávkuVyprodáno
79 Kč 155 Kč 275 Kč od 79 Kč
  • Balení
Kategorie: Sadbový česnek
 

 Ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou ploše kulovité, barva vnějších suknic je smetanová, mírně nafialovělá, stroužky jsou velké, nepravidelně uspořádané, v počtu 8.
Rostlina je vysoká, listy dlouhé, vzpřímené, sytě zelené.

Velmi výnosná skladovatelná odrůda, ale bez odhlávkování dává neuspokojivý výnos. Pacibulky jsou středně velké v počtu většinou  100 až 150 v květenství.
Nejranější odrůda paličáku – sklizeň v prvních dnech července – velmi vhodná pro sklizeň na zeleno. Při opožděné sklizni se rychle rozevírá.
Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá. Nevadí osobám s nemocným žlučníkem.

Bjetin je nosnou českou odrůdou u velkopěstitelů a neocenitelnou u zahrádkářů. Dává vysoké výnosy s velmi dobrým tříděním cibulí. Je velmi raný, sklízí se okolo 5. července, na zeleno se dá sklízet už v polovině první dekády června. Tvoří mohutnou křehkou nať – dá se použít celá rostlina jako pór či pažitka až do začátku května. Květní stvol je velmi silný, odhlávkované květy s částí stvolu se dají využít jako chřest. Příjemná velmi ostrá chuť je využitelná ve všech jídlech, kam se česnek přidává, včetně konzumace zasyrova. Nevadí osobám s citlivým žlučníkem.

Odrůda Bjetin se stala v posledních letech nejžádanější odrůdou u velkopěstitelů pro její spolehlivost ve výnosu i skladování, ale i u zahrádkářů pro její všestranné využití. Je třeba mít na paměti, že tato odrůda musí být bezpodmínečně včas odhlávkována, jinak nedá očekávaný výnos.

Baleno v síťce.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.