Sadba 10ti pack jahod na prodejně. Mňam!

BRUTNÁK LÉKAŘSKÝ 1,8 g

Statná, rychle rostoucí medonosná bylinka s řídce srostlými listy a blankytně modrými květy, použitelnými do zeleninových salátů nebo při sterilaci okurek.


  • 21,43 Kč bez DPH
  • (7 ks) Skladem
24 Kč
Kategorie: Léčivky a koření
 

Příznivě působí k posílení nervového systému. Je vhodným prostředkem při léčbě srdce. Statná, rychle rostoucí medonosná bylinka s řídce srostlými listy a blankytně modrými květy, použitelnými do zeleninových salátů nebo při sterilaci okurek, infekčních chorob, horečkách, revmatických bolestech a při zánětech ledvin. Jako léčivka působí protizánětlivě při příznacích revmatismu a při nemocech z nachlazení. Olej z brutnáku je perfektním zdrojem omega 3,6. Velmi atraktivní pro včely. 

Příprava čaje - nálevu: přelijte 2 - 3 g sušeného květu nebo 10 g sušeného listu 1 sklenicí vroucí vody a nechte v uzavřené nádobě vyloužit. Během dne vypijte 1 sklenici cukrem oslazeného čaje. Léčbu provádějte 3 - 4 týdny. Prodává se též jako rostlinný extrakt.

Vyséváme do hloubky cca 2 cm, zasypeme. Pro klíčení vyžaduje tmu. Klíčí 6 – 12 dní.

Brutnák je kontraindikován v období těhotenství a kojení. Nedoporučuje se kombinace s česnekem. Konzultace s lékařem je nutná v případě užívání antidepresiv

 

V 1 g: 50 - 60 semen

Výsev: duben - květen

Sklizeň: červen - září

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: