HECHT GG 8000 - třífázový generátor elektřiny

Třífázová elektrocentrála. Maximální výkon 7000 W, trvalý výkon 6500 W. Zásuvky 1 x 400 V, 2 x 230 V, 1 x 12 V

 POUZE PRO OSOBNÍ ODBĚR NA PRODEJNĚ

 


 • 17 347,11 Kč bez DPH
 • Na objednávku
20 990 Kč
Kategorie: Generátory elektřiny
Záruka: 2 roky
 

HECHT GG 8000 je relativně tichý a stabilní generátor elektrické energie. Vybaven je dvěma standardními zásuvkami 230 V / 50 Hz a jednou třífázovou zásuvkou 400 V / 50 H. Na panelu rovněž najdete výstup 12 V stejnosměrného napětí, které lze využít například pro nabíjení olověných akumulátorů. Dvě zásuvky 230 V lze využít pro napájení standardních jednofázových spotřebičů, třífázovou 400 V zásuvku využijete především pro pohon zařízení s výkonnými třífázovými motory.

Krátkodobě je možné z centrály odebírat výkon až 7000 W (například pro rozběh elektromotorů), trvale centrála podává maximální výkon 6500 W. Vybavena je AVR regulací (Automatic Voltage Regulation), která brání kolísání napětí při změně zátěže centrály.

Generátor je vybaven elektrickým startérem, takže startování se provádí otočením klíčku v zapalovací skříňce, podobně jako u automobilu. Pro případ, že by například došlo k vybití akumulátoru je ponechána i možnost manuálního startování pomocí táhla

Centrála je uložena v rámu z ocelových trubek, který je vybaven pojezdovými koly a vyklápěcím madlem. Díky tomu se se strojem vážícím 88 kg manipuluje velice snadno. Uvedené parametry centrálu předurčují například jako zdroj elektrické energie pro stavby, dobře ji lze využít i jako záložní zdroj pro pohon elektrických součástí některých kotlů na tuhá paliva apod.

Výstupní charakteristiky napětí z elektrocentrály jsou odlišné od charakteristiky běžné elektrické sítě. Proto je vhodné možnosti napájení především citlivých elektronických zařízení (například počítače, moderní TV apod.) konzultovat s jejich výrobcem, případně prodejcem. Některá elektrická zařízení mohou při spuštění krátkodobě odebírat i několikanásobek běžného provozního proudu, u spotřebičů jako jsou elektromotory a další zařízení využívající indukci to může být krátkodobě i více než trojnásobek běžného příkonu. Orientačně je pak možné pro výpočet použít tzv. startovací koeficient, kterým je nutné vynásobit běžný příkon připojovaného spotřebiče. Pak například koeficientem 1 budeme násobit spotřebiče jako je vysoušeč vlasů, horkovzdušná pistole, fritéza, mixér, trouba, žehlička, toustovač, vysavač, stolní lampa. Koeficient 2 pak platí zpravidla pro elektrické sekačky, úhlové brusky, nůžky na živý plot, elektrické pily, pračky apod. U kompresorů, tlakových myček, míchaček betonu pak zpravidla platí koeficient 3, pro lednice, mrazáky nebo klimatizace může tento koeficient hodnotu 3 i přesahovat. V praxi pak můžeme orientačně spočítat, že spotřebič s příkonem 600 W a koeficientem 2 vyžaduje maximální výkon centrály alespoň 1 200 W.

 

Technické parametry

 • Jmenovitý výkon: podle SAE J1940 7,5 kW
 • Motor: HECHT 4-taktní
 • Objem motoru: 420 cm3
 • Typ pohonu: spalovací benzínový motor
 • Maximální výkon: 7000 W
 • Trvalý výkon: 6500 W
 • Výstupní napětí: 2 x ~230 V-16 A / 50 Hz, 1 x ~400 V-32 A / 50 Hz, =12 V
 • Doporučený motorový olej: HECHT 5W-40
 • Hladina hluku: 73,4 dB
 • Hmotnost: 88 kg
 • Objem palivové nádrže: 25 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: