RAJČE TYČKOVÉ - INDIGO ROSE 10 s

  • 1 z 2

První, skutečně černé rajče. Slupka těchto rajčat je fialovo černá. V době zrání se spodní část vybarvuje do červena, vrchní část zůstává černá. Dužina je šťavnatá, tmavočervená.


  • 57,14 Kč bez DPH
  • (8 ks) Skladem
64 Kč
Kategorie: Zelenina
 

Tyčkové (indeterminační) rajče, které se nároky a pěstováním neliší od tradičních rajčat. Plody jsou menší, o hmotnosti 70 - 80g, kulovité až ploše kulovité. Antokyany, jež se tvoří pouze za přístupu slunečního záření, se nachází ve slupce plodu, ta je černá až černo fialová. Nejintenzivněji černé jsou proto plně osluněné plody. Na zastíněné straně můžou mít plody zelené líčko.
Dužina nezralých plodů je, stejně jako u běžných rajčat, zelená. V době zrání se vybarvuje do červena. Stejně se vybarvuje i zastíněné (zelená)část plodu.
Plody INDIGO ROSE nechte dobře vyzrát, sbírejte je až tehdy, když mají „červené líčko“. Zpočátku to bude složitější, pouze zkušeností zjistíte, kdy je plod plně vyzrálý. Zralé plody mají standardní rajčatovou chuť s vyváženým podílem cukrů a kyselin.

Nečekejte ale od této odrůdy "chuťový zázrak" - INDIGO ROSE je rarita s průměrnou chutí. Antokyany ve slupce jsou bez chuti.

Antokyany, které se v plodech rajčat běžně nevyskytují, jsou silnými antioxidanty. V této odrůdě najdete spojence pro zdraví a krásu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: