VERMIKULIT - minerální přísada do substrátu 3 l

Praktické balení Vermikulitu.
Používá se do pěstebních substrátů venkovních
i pokojových rostlin, kterým zabezpečuje dlouhodobé 
doplňování vláhy i hnojiva rovnou ke kořenům.
Neobsahuje chemikálie - 100% přírodní materiál.


  • 86,78 Kč bez DPH
  • (17 ks) Skladem
105 Kč
Kategorie: Ostatní přípravky
 

Vermikulit je 100% přírodní minerální přísada do substrátů pokojových i venkovních rostlin bez jakýchkoliv dalších přidaných chemických látek.

 

Vermikulit plní v substrátu funkci zásobníku vody (případně hnojiv), zároveň jej provzdušňuje a zlehčuje. Je ideálním doplňkem do substrátů běžně pěstovaných dekorativních i zemědělských rostlin, které postupně obohacuje o množství minerálů a stopových prvků (zejména Mg, Ca, Mn, Cu, Si). Vermikulit lze též využít při skladování ovoce, zeleniny, cibulí a hlíz. Po celou dobu skladování významně udržuje ideální vlhkost, aniž by plesnivěl, čímž značně snižuje pravděpodobnost vzniku hniloby. Je hojně používán jako příměs ke speciálním substrátům netradičních a vzácných rostlin (orchideje, palmy, některé masožravé rostliny...).

Předpěstujte si rostliny na zahrádku v našem vermikulitu - jistě oceníte všechny jeho výhody!
Samotný vermikulit bez přídavku zeminy či zahradního substrátu můžete použít pro klíčení semen rostlin. Unikátní vlastnosti přírodního vermikulitu zabraňují tvorbě plísní v době klíčení. Po naklíčení semen pouze smísíte vermikulit se zeminou a máte připravenou ideální pěstební směs. V takto připravené směsi bude vermikulit postupně a přirozeně dodávat vláhu vašim mladým rostlinám.

 

Vermikulit lze velmi dobře použít též pro pěstování rostlin bez půdy, tzv. hydroponie. Tento moderní způsob pěstování určitých rostlin využijete především v interiérových prostorách. Vermikulit je schopen nasát extrémní množství vody, které postupně uvolňuje ke kořenům, aniž by rostliny zbytečně přemokřoval. Díky hrubší a různorodé frakci (hrubosti) umožňuje též přístup vzduchu ke kořenům, což je pro přirozený růst rostlin velice důležité. Při volbě průhledné nádoby se takové pěstování rostlin jistě stane zajímavým a moderním dekorativním doplňkem vašeho bydlení a to především díky samotné originální struktuře vermikulitu.

V porovnání se známým perlitem dosahuje vemikulit viditelně lepších výsledků.

 

 


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: