Rajče keříčkové BERIKA

Rajče tyčkové BERIKA je keříčková odrůda s vysokým obsahem lykopenu a vitamínů. poloraná, nízká (determinantní) odrůda vhodná pro polní pěstování.


  • 25,22 Kč bez DPH
  • (8 ks) Skladem
29 Kč
Kategorie: Osiva a sadba
 

 Tvarově je tato odrůda vyšlechtěná ke konzervování celých plodů, k výrobě šťávy a k rovněž i k přímé konzumací. Šťávy z těchto rajčat se vyznačují vynikající chuti, jsou plné vitamínu a lykopenu ( přírodní karotenoid a silný rostlinný antioxidant). Obsah lykopenu se zvyšuje při tepelné úpravě potraviny. Proto je obsah lykopenu v protlaku vyšší než v čerstvé šťávě. Plody váží 85 – 90 g a mají tvar vajíčka. Barva plodů je výrazně červená. slupka není hrubá, plod má vynikající chuť, kterou si ponechává ještě dlouho po sklizni. Plody jsou masité, mají vysoký podíl sušiny.

Jedná se o vysoce výnosnou odrůdu, rezistentní vůči Verticillium, Fusarium. Plody dozrávají najednou a mohou být sklizeny ve dvou sběrech. Pěstování nevyžaduje kolíkové opory.

Obsah: 0,2 g

Výsev – předpěstování: duben – květen

Výsadba: květen – červen

Spon: 100 x 50 cm

Doba vegetace: 100 – 110 dnů

Sklizeň: červenec – srpen

Rajčata jsou náročnou kulturou vyžadující pečlivou agrotechniku. Vyžadují teplou a s velkými, chutnými plody lokalitu. Půdu na podzim vyhnojíme chlévskou mrvou. Při předpěstování sadby provádíme výsev v březnu. Ve stadiu začátku tvorby pravých listů rostliny přepikýrujeme. Do nevytápěných rychlíren vysazujeme v druhé polovině dubna, ven na záhon po 15. květnu, 3 – 4 rostliny na m2.
Tyčkové odrůdy během vegetace vysazujeme k opoře a odstraňujeme boční výhony z úžlabí listů.
Zajistíme pravidelnou zálivku v delších časových intervalech. Největší potřeba vody nastává v době tvorby plodů, menší potřeba vody je při zrání plodů. Zaléváme vždy po sklizni, abychom snížili nebezpečí praskání plodů. Výhodná je zálivka podmokem.

Výrobce: GEOSEM select

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: