JABLEČNÍK 0,8 g

Léčivá, suchovzdorná nenáročná bylina, vysoká 50 - 60 cm. Trvalka, v horní části rozvětvená. Bylinka, která by neměla rozhodně chybět na žádné zahrádce. Vynikající nektarodárná rostlina.


  • 20,87 Kč bez DPH
  • (7 ks) Skladem
24 Kč
Kategorie: Léčivky a koření
 

Aktivuje obranyschopnost organismu, odstraňuje cizí látky a ochraňuje dýchací cesty před prachem. Hořčiny podporují navíc játra, optimalizují tím práci zažívacího ústrojí a detoxikují; posilují vylučování přes ledviny a tím je aktivují. Jeho užití v léčitelství je téměř univerzální. Působí příznivě na dýchací cesty (při zahlenění, chronickém zánětu průdušek, kašli), při srdečních neurózách (arytmie, zrychlený a nepravidelný tep), na trávicí ústrojí (podporuje trávení, má mírně projímavé účinky, působí svíravě a proti nadýmání), při chorobách žlučníku (ovlivňuje tvorbu žluči) a vedle toho i podporuje činnost jater a sleziny a pravděpodobně i rozšiřuje cévy, čehož lze využít při léčbě vysokého krevního tlaku. Zevně se užívá ve formě obkladů nebo koupelí na špatně se hojící či hnisající rány (má protizánětlivé účinky). Vnitřně se podává nejčastěji ve formě nálevu (2 čajové lžičky drogy se vsypou do 1/4 l vroucí vody, luhuje se asi 5 minut a pijí se 3 šálky denně).

 

HTS: 0,60 – 0,95 g

Výsev: květen

Sklizeň: květen – srpen

 

 

Jablečník má lodyhu krátce vystoupavou až přímou, čtyřhrannou, dutou, hustě plstnatou. Vstřícné srdčité nebo vejčité listy, na líci měkce chlupaté, na rubu šedé až bílé plstnaté, na okraji vroubkované, dlouze řapíkaté. Květy jsou malé 3-5 mm dlouhé. Kvete v červnu až září. Má rád půdy lehčí, propustné. Daří se mu na slunných pozemcích. Vyhovuje mu lépe sušší podnebí.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: