Sadba 10ti pack jahod na prodejně. Mňam!

BAZALKA PRAVÁ - COMPAKT 0,8 g

Keříčkovitě rostoucí letnička s výrazně aromatickou natí. Kompaktní – atraktivní drobnolistá bazalka vhodná i jako okrasná hrnková rostlina, kompaktní keříčkovitý vzrůst se zachovává i bez zaštipování.


  • 17,86 Kč bez DPH
  • (4 ks) Skladem
20 Kč
Kategorie: Léčivky a koření
 

Odedávna se pěstuje jako kořeninová rostlina. Keříčkovitě rostoucí letnička s výrazně aromatickou natí., léčivá i medonosná rostlina. Semena vyséváme v březnu až dubnu na povrch substrátu a lehce přihrneme. Bazalka má ráda živnou, humózní zeminu namíchanou s rozloženým hnojem. Pozor – mladé rostlinky v příliš hustých výsevech zahnívají. Vysazujeme v květnu na chráněné místo s plným sluncem.

Pravidelně přihnojujeme a denně zaléváme. Čerstvou nať můžeme sklízet po celou vegetační dobu, pro sušení sklízíme nať na počátku kvetení a sušíme při teplotě do 35°C, pro zachování typické vůně i chuti však doporučujeme čerstvé, jemně nasekané listy bazalky naložit do olivového oleje. V kuchyni se používá do salátů, mletých mas a rybích pokrmů, do aromatických octů. Čaj povzbuzuje trávení a pomáhá u zánětů horních cest dýchacích.

 

V 1 g: 900 semen

Výsev: květen

Sklizeň: červen - září

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: