FORESTINA - Zahradnický substrát

Substrát vyrobený ze směsi kvalitní světlé a černé vrchovištní rašeliny s přídavkem minerálního hnojiva NPK. Vzhledem ke svému jedinečnému složení udržuje kyprost a vzdušnost půd a zaručuje tak dobrý růst, bohatou tvorbu kořenů a květů u všech druhů rostlin. Zadržováním slunečních paprsků umožňuje lepší využití tepla pro růst rostlin, urychluje jejich zakořeňování a přispívá k zadržování vláhy.


  • 189,26 Kč bez DPH
  • Momentálně nedostupné
229 Kč
  • Velikost
Kategorie: Substráty
 

Používá  se pro sázení květin a zeleniny, výsadbu okrasných i ovocných keřů a stromů nejen v zahradě, ale i při sázení květin do nádob. Pro zlepšení struktury půdy můžeme substrát zapravit do půdy nebo promíchat se zeminou v poměru 1:1.

Na dno nádoby nasypeme trochu keramzitu, překryjeme trochou substrátu, zasadíme rostlinu a přidáme další část substrátu. Lehce   jej přitlačíme ke kořenovému balu a nakonec doplníme tak, aby vrchní vrstva zůstala kyprá. Při výsadbě na záhony přidáme substrát   na požadovanou výšku, nebo odebereme vyčerpanou půdu a nahradíme ji substrátem. Po výsadbě rostliny zalijeme. Po 8 týdnech (po využití zásobního hnojiva ze substrátu) začneme s pravidelným přihnojováním. Zároveň dodržujeme stanovený zálivkový režim.  

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: