Sedlákův humát skladem.

Sadbové brambory - Belana

Raná, velmi kvalitní pevně vařivá salátová stolní odrůda s velmi dobrou chutí a dobrou skladovatelností. Varný typ A/AB.


  • 112,17 Kč 452,17 Kč od 112,17 Kč bez DPH
  • Zvolte variantuNa dotazNa dotaz
129 Kč 520 Kč od 129 Kč
  • Hmotnost
Kategorie: Rané brambory
 

Raná, velmi kvalitní pevně vařivá salátová stolní odrůda s velmi dobrou chutí, vzhlednými, středně velkými oválnými hlízami s hladkou žlutou slupkou, mělkými očky a sytě žlutou dužninou. Varný typ A/AB. V syrovém stavu a ani po uvaření dužnina netmavne. U hospodyněk a při průmyslovém zpracování je velmi oblíbená a žádaná. Pro svůj pěkný tvar a slupku je velmi vhodná na praní a loupání. Její velmi dobré vnitřní a vnější kvalitativní vlastnosti určují Belanu jako prémiové zboží u prodejců a znalců brambor.

Rezistentní háďátku bramborovému.

Doporučujeme pravidelné postřiky proti plísni bramborové v pravidelných sledech. spon 32 - 34 x 75 cm. harmonické hnojení. Dobře reaguje na přihnojení na list.

 

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Belana 23.2.2020 19:11
Tuto odrůdu jsme pěstovali v loňském roce. Celková spokojenost, vlastnosti odpovídají popisu. Z 25 kg pytle jsme měli 240 kg brambor. Uskladněné postupně zpracováváme doteď a stále jsou výborné. Na letošek objednávám stejné.
Odpovědět