Sadbové brambory - Magda

Nejžádanější velmi raná odolná česká odrůda brambor určená pro letní a podzimní konzum jako příloha nebo do salátů. Vhodná je i pro přípravu lupínků. Varný typ brambor B-A, po uvaření pevné konzistence. 


  • 124,11 Kč 534,82 Kč od 124,11 Kč bez DPH
  • Zvolte variantu (36 ks) 2. polovina února (4 ks) 2. polovina února
139 Kč 599 Kč od 139 Kč
  • Hmotnost
Kategorie: Velmi rané brambory
 

Během růstu vytváří nižší trs listového typu se středně velkými listy, má středně velké květy. Hlízy jsou krátce oválné se žlutou slupkou, mělkými očky a žlutou dužninou, mají velmi krátkou vegetační dobu s rychlou tvorbou hlíz. Dosahuje vysoký výnos v nejranějších termínech sklizně. Má rychlou dynamiku nárůstu hlíz, je určena pro sklizeň v prvním a druhém sklizňového termínu.
Vysoce odolná virovým chorobám včetně S viru

Je dobře skladovatelná. Doporučujeme sadbu předklíčit. Je vhodné použít závlahu a případně porost zakrýt po zasázení netkanou textilií. Je vhodná pro počáteční zpracování na lupínky

Je odolnější proti sledovaným virovým chorobám, má střední odolnost proti plísni bramborové na nati i na hlízách. Je středně odolná proti strupovitosti obecné a je odolná vůči rakovině bramborové rase D1. Hlízy jsou odolné proti mechanickému poškození.

Magda je odrůda, která není vhodná pro písečné půdy, dobře se jí daří na jílovitých vlhčích půdách, kde dosahuje velmi dobré výsledky.

 
Naše zkušenosti

Při dobrém uskladnění vydrží do jara.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: