Sazenice jahod - Karmen 12 ks

Středně raná česká odrůda s atraktivními ledvinovitými plody, tmavě červené, lesklé barvy. S chutí velmi sladkou a aromatickou. 

K dispozici březen 2021.

 


  • 88,70 Kč bez DPH
  • Na objednávku
102 Kč
Kategorie: Sazenice jahod
Položka byla vyprodána...
 

Česká odrůda s atraktivními velkými, ledvinovitými plody, tmavě červené, lesklé barvy. Dužnina je tmavě červená, šťavnatá s dutinkou. Chuť je velmi sladká a aromatická. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám.

Frigo sadba se v poslední době stává velmi oblíbenou a pro jarní výsadbu také nejvhodnější. Časná jarní výsadba se velmi dobře ujímá, sazenice jsou vyzrálé a s vysokým obsahem zásobních látek. Sazenice pro jarní výsadbu se sklízí na podzim a po odstranění listů jsou uloženy do chladících boxů. Do doby expedice se chladí při teplotě -1°C až do  doby expedice, tj. březen - květen. Výsadba je možná kdykoliv, avšak čím dříve na jaře tím lépe.

Sazenice namočíme na hodinu do vody a kořeny zkrátíme cca o 1/4. Po výsadbě doporučujeme důkladně zalít a nakrýt bílou netkanou textílií. Ta chrání sazenice proti nepřízni počasí, půda tak rychle nevysychá, je pod ní tepleji a výsadba má rychlejší přírůstky. Každá sazenice potřebuje kolem sebe prostor 25 - 30cm. Jamka pro výsadbu by měla být hluboká 10 - 15 cm a srdíčko NESMÍ být utopené pod zeminou.

Frigo sazenice nejsou zrovna krásky , avšak až je zasadíte, rostliny rychle obrazí. Úroda prvním rokem nebude nijak velká, je nutno s tím počítat, ale dalším rokem budou již plně zakořenělé a úroda bude bohatá.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.