Polyversum - proti plísni

Polyversum je mikrobiologický fungicidní preparát používaný k ochraně rostlin proti houbovým chorobám napadajícím především kořeny, kořenové krčky či paty stébel. Jeho hlavní účinnou složkou je mikroskopický houbový organismus.


  • 123,14 Kč 65,29 Kč od 65,29 Kč bez DPH
  • Zvolte variantu (5 ks) SklademObjednáno
149 Kč 79 Kč od 79 Kč
  • Váha
Kategorie: Bio přípravky
 

Polyversum je mikrobiologický fungicidní preparát používaný k ochraně rostlin proti houbovým chorobám napadajícím především kořeny, kořenové krčky či paty stébel.
Houbové choroby a plísně mohou asi v 80% rozhodnout o úrodě nebo neúrodě na našich zahrádkách.
Plísně a parazitické houby napadají rostliny, snižují jejich imunitu a dokáží růst na jejich živých i mrtvých tkáních.
Parazitují nejen na viditelných částech rostliny a plodech, ale pomáhají ke vzniku kořenových hnilob a tím k zániku celé rostliny.

Mikrobiální fungicidní přípravek na ochranu rostlin ve formě smáčitelného prášku slouží k ochraně proti:
fomové a sklerociniové hnilobě
plísni makové a helmintosporioze
plísni šedé, červené hnilobě a fytoftorové hnilobě u jahod
houbovým chorobám u okurek, papriky, rajčat a zeleniny


Způsoby aplikace:
Polyversum–Biogarden je vhodné aplikovat proti houbovým chorobám formou zálivky nebo postřikem. Vzhledem k již popsaným způsobům účinku je vhodné začít Polyversum–Biogarden ošetřovat rostlinky od raných vývojových fází a v průběhu vegetace ošetření několikrát zopakovat. Namoření osiva Polyversum–Biogarden provedené prostým smícháním osiva a přípravku, je zaměřeno proti padání klíčních rostlinek. Dalším způsobem ošetření je namáčení sazenic. Menší sazenice se mohou do připravené 0,05% suspenze Polyversum–Biogarden ponořit celé, u větších stačí namočit kořeny. Toto ošetření chrání sázené rostliny před půdními houbovými chorobami a zajišťuje lepší ujímavost. Na co je Polyversum–Biogarden určený Doporučená aplikace, například na rajčata, okurky, papriky, zeleninu, vinou révu nebo na jahody, je ve formě zálivky ke kořenům v dávce 5 ml k jedné sazeničce. U trávníků jedno balení vystačí postřikem nebo závlahou na 250 metrů čtverečních. Před použitím je důležité nechat přípravek ve vodě cca půl hodiny aktivovat. Vzhledem k biologickému účinku nelze přípravek škodlivě předávkovat.

Zálivka
Zálivka 0,05% suspenzí přípravku resp. 1g přípravku na 2l vody. Dávkuje se přibližně 5ml na jednu sazenici. Cílem dávkování je počáteční podpora růstu rostlin a jejich ochrana.

Postřik
Aplikujeme 0,05 % suspenzí přípravku resp. 1g přípravku na 2l vody

Máčení sazenic rostlin
Máčení kořenového balu sazenic 0,05% suspenzí přípravku před výsadbou.

Moření osiva
Aplikujeme 2g na 0,4kg osiva. Osivo smícháme s přípravkem.

Používáním biologického fungicidu Polyversum–Biogarden uchráníte své zahrady od nevítaných plísní, prodloužíte dobu sklizně a zvýšíte výnosy pěstovaných plodin, a přitom nebudete zatěžovat své životní prostředí ani podstupovat žádná zdravotní rizika.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: